Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
https://dubultudraudze.lv/?ct=pasdraudze_actual&fu=read&id=645

Aicinām piedalīties Jūrmalas Lūgšanu brokastīs

Ģirts
2024.03.25 14:47

17.maijā Jūrmalas kultūras centrā notiks Jūrmalas Lūgšanu brokastis, kuras organizē Jūrmalas kristīgo konfesiju pārstāvji sadarbībā ar Jūrmalas uzņēmēju konsultatīvo padomi. Lūgšanas brokastu inciatīvas grupā aktīvi darbojas arī Jūrmalas iedzīvotāji.


Jūrmala Lūgšanu brokastu organizēšanas tradīcijai pievienojās pagājušajā gadā, kad pirmajās Jūrmalas Lūgšanu brokastīs piedalījās vairāk kā simt dalībnieku - dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji, Latvijā labi zināmi mūziķi un sabiedrības viedokļu līderi  - jūrmalnieki,  kā arī viesi no citām pilsētām un novadiem.  
“Latvijā, tāpat kā citās pasaules valstīs, Lūgšanu brokastis ir sabiedriski nozīmīgs pasākums, kas sniedzas aiz reliģiskās un politiskās pārliecības robežām. Tas ir īpašs laiks, kad politiskie, sabiedriskie un uzņēmējdarbības līderi tiek iedrošināti veidot attiecības, kas ikdienā dažādo pārliecību un uzskatu dēļ nav iespējamas. Lūgšanu brokastīs piedalās vietējās varas, kristīgo draudžu, uzņēmēju, mākslinieku, sabiedrisko darbinieku aktīvākie pārstāvji. Iespējams, tie ir cilvēki ar dažādiem politiskajiem uzskatiem, bet šajā notikumā visiem ir iespēja būt kopā, lai vienotos lūgšanās par savu pilsētu, par savu valsti. Ik gadu Lūgšanu brokastis ir veltītas kādai nozīmīgai garīgai tēmai valsts un cilvēka dzīvē. Pasākumā tiek uzklausīti arī sabiedrībā pazīstamu cilvēku stāstījumi par piedzīvoto Dieva svētību personiskajā un valsts dzīvē,” stāsta viens no pasākuma organizatoriem – Dubultu Evaņģēliski Luteriskās draudzes mācītājs Arnis Bušs.  
Lūgšanu brokastis ir starptautiska iniciatīva, kas aizsākās Amerikas Savienotajās Valstīs 1952. gadā un patlaban tiek rīkotas vairāk kā 50 valstīs. Latvijā Lūgšanu brokastis aizsākās 2005. gadā pēc Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga iniciatīvas. Latvijā Lūgšanu brokastis jau vairākus gadus tiek rīkotas ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Kuldīgā, Jelgavā, Ventspilī, Saldū un Daugavpilī. Arhibīskaps Jānis Vanags par šo tradīciju saka: „Lūgšanu brokastis ir sirsnīga un garīga tikšanās starp formāliem un neformāliem sabiedrības līderiem, kas saliedē tautu. Tur satiekas tie, kas ikdienā mēdz būt pretējās pozīcijās, un ierauga to, kas ir dārgs visiem.”
Lūgšanu brokastu viens no mērķiem ir ziedošana labdarībai. Pērn ar Lūgšanu brokastīm Jūrmalā tika atbalstīta biedrība „Mūsu pērlītes”, kas rūpējas par jūrmalnieku ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Šogad Jūrmalas Lūgšanu brokastu dalībnieki atbalstīs kādu no labdarības iniciatīvām. Precizējums sekos.

Informācija par Jūrmalas Lūgšanas brokastīm:
lb.jurmala@gmail.com
Tālr. 29342266 vai 29480299
Rekvizīti ziedojuma par dalību pārskaitīšanai:
LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS DUBULTU DRAUDZE
Konts: LV81HABA0551018959634
Mērķis: Piedalīšanās Lūgšanu brokastīs

Aicina: mācītājs Arnis Bušs un Jūrmalas Lūgšanu brokastu iniciatīvas grupa