Vox Angelica festivāla noslēguma koncerts JUBILATE

Mārtiņš Kupčs
2016.08.19 09:20

21. augustā plkst. 18.00 notiks 9. starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla Vox angelica noslēguma koncerts.

Tam dots nosaukums Jubilate, kas tulkojumā nozīmē – Gavilējiet!: Gavilējiet Tam Kungam, visa pasaule, līksmojiet, gavilējiet un spēlējiet! Ar šiem psalmu vārdiem caurvīta visa programma, tādējādi nevairoties prieka un līksmas sasaukšanās starp dzirkstošajām dziedātājām un gavilējošām ērģeļu skaņām. Programmā iekļautas gan latviešu komponistu mūzikas gaišākās lapaspuses, gan jo īpaši pieminams angļu komponista Džona Ratera atraktīvais un gaišas enerģijas caurplūstošais optimisms. Koncertā muzicēs viens no latviešu spožākajiem ērģelniekiem - Aigars Reinis un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris Vivace, diriģentes Andra Fenhane un Alise Koknēviča. Koris piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, iegūstot godalgotas vietas, kā arī dažādos muzikālo izrāžu projektos, ierakstījis vairākus CD.

Festivālu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitālfonds. Ieeja par ziedojumiem no 2 eiro.