22. maijā Dubultu ev. lut. baznīcā koncertēs Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”

2010.05.11 10:14

22. maijā Dubultu Ev. lut. baznīcā Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” sniegs koncertus Vasarssvētku noskaņā. Koncerta sākums plkst. 18:00

Šis koncerts ir turpinājums koncertu sērijai, kas tiek realizēta projekta EUNECBAS ietvaros un ko finansē ES Centrālbaltijas jūras reģiona attīstības programma INTERREG IV A 2007-2013.

Šoreiz kora „Latvija” viesi būs igauņu ērģelniece Ulla Krigula un mecosoprāns Īrisa Oja. Programmai izvēlēta žanriski atšķirīga mūzika, sākot no P. Barisona, J. Vītola, T. Jennefelta, Ā. Krūsimē, T. Korvitsa darbiem, beidzot ar A.Pjacollas un V.A.Mocarta mūziku. Pie diriģenta pults kora „Latvija” mākslinieces un kormeistares Anita Bērziņa, Inita Kamarūte un Evita Taranda.

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” šajā projektā, ko finansē ES Centrālbaltijas jūras reģiona attīstības programma INTERREG IV A 2007-2013, iesaistījies kopš 2009. gada sākuma. Kora „Latvija” partneri šajā projektā ir Dāvida Oistraha festivāls Igaunijā un Austrumhelsinku mūzikas institūts Somijā. Divu gadu laikā klausītājiem Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā dota iespēja baudīt šo valstu komponistu daiļradi profesionālu un talantīgu mūziķu izpildījumā. Pateicoties programmas piešķirtajam finansējumam, ieeja koncertā bez maksas.

Programmas ietvaros Latvijā līdz šim norisinājušies trīs koncerts, taču šovasar Latvijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt vēl vairākus šīs programmas koncertus Liepājā, Jūrmalā, Rīgā u.c. Latvijas vietās. Plašāka informācija par paredzamajiem projekta koncertiem būs pieejama Valsts Akadēmiskā kora „Latvija”mājas lapā www.koris.lv