Nakts vigīlija

Aivars B.
2009.04.13 16:38

Dubultu baznīcas Lieldienu Nakts vigīlija

Vigīlija latīņu valodā nozīmē "nomods, sardze", jeb "būšana" nomodā. Lieldienu nakts vigīlija parasti tiek svinēta no plkst. 23:00 sestienā pirms Lieldienām lidz pat pirmajām stundām Lieldienu Dienā.
Lieldienu Nakts ir pāriešanas (Pascha) nakts no nāves dzīvībā. Lieldienu Naktī Izraēla pirmdzimušie tika pasargāti no atriebes eņģeļa. Lieldienu Naktī Izraēla tauta izgāja caur Sarkano jūru uz apsolīto zemi un tika pasargāta no ienaidnieka. Lieldienu Naktī Kristus izgāja caur ciešanu jūru un augšāmcēlās dzīvības valstībā, sagādādams savai Baznīcai ieeju Apsolītajā zemē- Debesu valstībā.
Ar Lieldienu Dienas tuvošanos augšāmcēlies Kristus nāk pie Savas gaidošās draudzes. Viņš savieno kristību noslēpumā Savas miesas locekļus un aicina visus pie Sava galda, lai draudze kopā ar Viņu svinētu Lieldienu uzvaru.