Vox Angelica koncerts NEPARASTAIS ĒRĢEĻSTĀSTS

Mārtiņš Kupčs
2016.07.01 08:47

3. jūlijā plkst. 18.00 Ērģeļu duets RIGA ORGANUM DUO: Diāna Jaunzeme – Portnaja un Ilona Birģele Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Ludvigs van Bēthovens, Kamils Sen – Sanss, Indra Riše, Dzidra Kurme – Gedroica, Agneta Krilova

RIGA ORGANUM DUO ir ērģeļu duets, kurā kopš 2013. gada muzicē ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme - Portnaja.

Apvienojot savu uzstāšanās pieredzi un meklējot jaunus izaicinājumus,mākslinieces uzstājas ansamblī, savā repertuārā iekļaujot skaņdarbus gan no pasaules nošu bibliotēku krājumiem, gan nesen tapušus latviešu komponistu opusus – veltījumus RIGA ORGANUM DUO.

Ērģeles ir neparasts instruments, kurš iedvesmo gan spēlētājus un klausītājus, gan komponistus un ērģeļu būvētājus.

Šī koncerta stāsts ietver divu ērģelnieču sajūsmu par savu instrumentu un neizsmeļamu spēlētprieku, muzicējot četrrocīgi un četrkājīgi, ērģeļu pārvērtības no lielām par mazām un otrādi, kā arī muzikālus stāstus, kas Latvijā ir maz dzirdēti!