JAUNIEŠU TIKŠANĀS - 7.11.15 - Ko jūs sakāt, kas es esmu?

Santa Goža
2015.11.03 19:50

Šo sestdien 14:00 draudzes namā viesosies mācītājs Roberts Kastro. Gaidīti ir jaunieši! Tēma: "Ko jūs sakāt, kas es esmu?" Jēzus so jautājumu uzdeva saviem sekotājiem 2000 gadus atpakaļ, kad viņi bija pastāstījuši Jēzum, ko cilvēki par viņu runā. Tagad, pēc 2000 gadu, netrūkst viedokļu attiecībā uz to, kas ir Jēzus un kāpēc viņš nāca. Šie viedokļi rada barjeras bibliskai ticībai mūsu kultūrā, īpaši jauniem cilvēkiem, kuri ir dziļi ietekmēti no postmodernisma. Kādu laiku atpakaļ man bija iespēja satikt jaunus cilvēkus Latvijā un mēs runājām par to, kas kavē evaņģelizēt vienaudžus. Visizplatītākais bija viedoklis, ka kristietība ir šķiet vecmodīga un garlaicīga. Mūsu patreizējā kultūrā ir tik daudz, kas liekas jauns, interesants un stilīgs. Tas, ko es vēlētos darīt ir pavadīt laiku, runājot par šīm “jaunajām” lietām, lai pierādītu, ka tās nemaz nav jaunas- tās ir tās pašas lietas, kuras jau ir cietušas neveiksmi ilgu laiku atpakaļ. Es stāstīšu par neo-ateismu, neo-pagānismu un Jauno Paaudzi (ieskaitot neo-gnosticismu). Es apskatīšu arī kā reliģijas attēlo Jēzu salīdzinot tās ar ortodokso baznīcu un Biblisko kristietību. Mans nodoms, pavadod šo laiku kopā ir izraisīt atvērtu diskusiju par kultūrā esošajām barjerām, kuras traucē izplatīt Kristīgo ticību starp tīņiem un jauniešiem, kā arī kopīgi pārdomāt kā lauzt šīs barjeras. Es runāšu par divām svarīgām un ļoti dažādām grāmatām. Pirmā, “Gandrīz Kristietis” izklāsta secinājumus no lielā Barna. Grupas studijas par to kāpēc jauni cilvēki pamet baznīcu un neatgriežas un ko mēs varam mācīties no viņu ticības izpratnes. Otrā, Dr. Ravi Zahariasa “Kāpēc Jēzus?” argumentē Jēzus, kā to māca Bībele Dieva Dēla, centrālo vietu kultūrā, kas jūtas brīva Viņu pielāgot savām vajadzībām. Rev. Dr. Robert C. Castro, Doctor of Ministry in Preaching.