Viesos pie māsu draudzes Itzehoe

2013.05.20 09:15

Aprīļa beigās pēc mūsu vācu partnerdraudzes ielūguma mūsu draudzes pārstāvji viesojās Ziemeļvācijas mazpilsētā Itzehoe, skaistās Sv.Laurencija baznīcas draudzē.

Lai gan mūsu partnerattiecības pastāv jau vairāk nekā 15 gadus, šī bija mūsu puses pirmā vizīte pie vācu draugiem. Līdz šim biežāki viesi ir bijuši mūsu bazūņu kora dalībnieki, kurus saista aktīva sadraudzība ar Itzehoe pūtējiem. Draudzē tikko kalpošanu uzsācis jauns mācītājs Bjerns Šneidereits, nomainot ilggadējo draudzes ganu Vilfrīdu Knēsu un bija gan prieks iepazīties ar vienu un jauka atkalredzēšanās ar otru. Apciemojumu gan apēnoja mūsu mīļā drauga un partnersaišu entuziastiska kopēja Helmuta Meinarda pēkšņā aiziešana - tieši mūsu apmeklējuma laikā. Bet citādi viesošanās laiks bija prieka, siltas draudzības, jaunatklājumu un atziņu piepildīts. Musu delegācijai izdevās piedalīties arī slavetajās Visvācijas Baznīcdienās (Kirchentag), kas šogad norisinājās netālajā Hamburgā. Arī ši programmas daļa bija vērtīgu notikumu pārpilna, tāpat arī ceļojums cauri Lietuvai un Polijai un nakšņošana viesmīlīgajā franciskāņu klosterī-rekolekciju centrā Teresinā.
Plašāka atskaite notiks plānotajā "diapozitīvu vakarā", kura laiks tiks paziņots.