Ērģelnieces Ilonas Birģeles koncerts

Mārtiņš Kupčs
2011.08.04 19:19

Sestdien, 6.08. plkst. 18.00. Programmā: N.Grinjī, J.S.Bahs, F.Lists, M. Tariverdijevs

Ilona Birģele absolvējusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžu klavieru specialitātē, fakultatīvi apgūstot ērģeļspēli. Bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļklasē ieguvusi lekt.Ligitas Sneibes vadībā, 2009.g.absolvēta maģistra studiju programmā pie prof.T.Dekšņa. Papildinājusies Enshedes Mūzikas konservatorijā(prof.Gijs van Shoonhoven,2003.g.), Zviedrijā (Starptautiskā Ērģeļu akadēmija Leufsta Bruk 2002.g.,2006.g.),Zalcburgā (prof. Heribert Metzger 2007.g.)
Piedalās festivālos, kocertējusi Holandē, Zviedrijā, Rīgā un citās Latvijas pilsētās. I.Birģele ir M. Čurļoņa starptautiskā ērģelnieku konkursa (2003) fināliste. Gatavojoties piedalīties M. Tariverdijeva konkursā Kaļiņingradā šī gada septembrī, ērģelnieces repertuārā koncertā Dubultu baznīcā iekļauti vairāki konkursa skaņdarbi, tostarp arī M. Tariverdijeva mūzika.

Informāciju par citiem koncertiem, kas šovasar notiks Dubultu baznīcā, varat atrast šeit - sadaļā 'Ērģeļmūzikas vasara'.