Ērģelnieka Aigara Reiņa koncerts

Mārtiņš Kupčs
2011.07.09 13:14

Svētdien, 10. jūlijā plkst. 18.00. Programmā R. Šūmanis, Ž. Alēns, F. Lists

Aigars Reinis mācījies Jelgavas Mūzikas koledžas ērģeļspēles un kordiriģēšanas klasēs, ērģeļspēli studējis J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie prof. T. Dekšņa, kur beidzis arī maģistrantūru. Papildinājis zināšanas pie prof. L. Lomana (Vācija), H. Hellstena, H. Ū. Eriksona (Zviedrija), kā arī Uplandes Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā. Ar panākumiem piedalījies jauno kordiriģentu konkursos, Starptautiskajā ērģelnieku konkursā Lahti (Somija), Erfurtē (Vācija). Sniedzis koncetus, Vācijā, Čehijā, Polijā, Francijā, Ungārijā, Norvēģijā, Zviedrijā, regulāri Rīgas Domā Latvijā u.c.. Kā diriģents un ērģelnieks darbojies Jelgavas Sv. Annas draudzē , tagad vada Latvijas Bankas jaukto kori, ir Latvijas Radio kora dziedātājs, uzstājas Schola Cantorum Riga sastāvā.
Koncerta programma šoreiz veidota romantiskās noskaņās - skanēs Roberta Šūmaņa skaņdarbi no cikla “Seši skaņdarbi kanoniskā formā” , Ž. Alēna “Trīs dejas” un F. Lista “Prelīdes".

‍Informāciju par citiem koncertiem, kas šovasar notiks Dubultu baznīcā, varat atrast šeit - sadaļā 'Ērģeļmūzikas vasara'.