Ērģelnieces Ilzes Reines koncerts

Mārtiņš Kupčs
2011.06.29 13:49

Svētdien, 3.VII plkst.18.00. Programmā: J.S. Bahs, V.A. Mocarts, M.Rēgers, L. Vjerns, P. Vasks.

Ilze Reine ērģeļspēli absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Baznīcas Mūzikas augstskolu Herfordā (Vācija). Zināšanas papildinājusi J. Laukvika, H. Fogela, E. Koimana, B. van Ostena meistarklasēs. I. Reine ir Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece un kora diriģente un ērģeļspēles pedagoģe LELB Lutera akadēmijas mūzikas nodaļā. Uzstājusies ar koncertprogrammām Latvijā, Vācijā, Ungārijā, Zviedrijā, Francijā.
Koncerta programmā Dubultos skanēs dažādu laikmetu mūzika - no renesanses deju miniatūrajām formām līdz J.S.Baha daudzslāņainajam skaņu rakstam, no klasicisma smalkuma Mocarta "Baznīcas sonātē' līdz 20 gs. majestātiskajam un spēkpilnajam "Te Deum" Pētera Vaska kompozīcijā; no romantisma krāsainības un kontrastiem vācu tradīcijā (M.Rēgers) līdz franču virtuozajām spēlēm (L. Vjerns) - piecu gadsimtu mūzika, diženu komponistu izcili darbi.

Informāciju par citiem koncertiem, kas šovasar notiks Dubultu baznīcā, varat atrast šeit - sadaļā 'Ērģeļmūzikas vasara'.