3. ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica

2010.08.23 22:10

Latviešu komponistu portreti ērģeļskaņās Dubultu ev. lut. baznīca 2010. gada 12. - 26. septembris.

Par ikgadēju notikumu Jūrmalas pilsētā ir kļuvis ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica Dubultu evanģēliski luteriskajā baznīcā. Festivāls ir guvis atzinību preses, klausītāju un atskaņotājmākslinieku vidū, kā arī saņēmis Jūrmalas pilsētas “Gada balvu kultūrā 2008” par izcila kultūras projekta realizāciju.
    3. ērģeļmūzikas festivāla Vox angelica muzikālajā galerijā šogad - trīs spilgtu latviešu skaņražu portreti ērģeļskaņās. Mūzikā un sarunā tiksimies ar Pēteri Vasku un jūrmalnieku Rihardu Dubru, savukārt jubilāra, simtgadnieka Marģera Zariņa radošā gara un domu dzirkstis klausīsimies ne tikai mūzikas skaņās, bet arī viņa prozas darbu fragmentu lasījumos. Klausītajiem “neredzamo” ērģelnieku, kā arī pārējo mūziķu saspēli ērģeļbalkonā varēsim vērot ekrānā.
Paldies festivāla atbalstītājiem – Jūrmalas pilsētas domei, Valsts Kultūrkapitālfondam, Latvijas radio3, Dārza centram Lielupe, portālam TVNET un LETA!
    Lai šie ērģeļmūzikas svētki skan Dievam par godu un ļauj piedzīvot daudz skaistu brīžu koncertu klausītājiem un dalībniekiem!

Festivāla producente Edīte Alpe.

Svētdien 12. septembrī,
plkst. 17. 00
Pētera Vaska muzikālais portrets

Ligita Sneibe, Tālivaldis Deksnis (ērģeles), Dita Krenberga (flauta),
Swedbank jauktais koris (diriģents Artūrs Ancāns).

Programma:
Canto di Forza ērģelēm solo
Mūsu Tēvs korim a capella
Melodija flautai un ērģelēm
Musica Seria ērģelēm solo
Dona nobis pacem jauktam korim un ērģelēm

Atsauksme par koncertu
Svētdien,
19. septembrī
plkst. 17.00
Riharda Dubras muzikālais portrets

Piedalās:
Kristīne Adamaite, Ilze Reine (ērģeles), Gunta Davidčuka (soprāns), Artis Sīmanis (saksofons),
Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris (diriģente Aira Birziņa).

Progamma:
Mūžīgo pakalnu ilgošanās ērģelēm solo
Beata es Virgo Maria solodziesma balsij un ērģelēm
Missa De Spiritu Sancto meiteņu korim un ērģelēm
Dievmātes skatiena pieskāriens ērģelēm solo
Ecce Dominus saksofonam, ērģelēm un soprāna solo
Svētdien,
26. septembrī
plkst. 17.00
Marģera Zariņa muzikālais portrets

Piedalās:
Tālivaldis Deksnis, Edīte Alpe, Roberts Hansons (ērģeles), Ilona Bagele (mecosoprāns),
Valters Līcis, Normunds Everts (sitaminstrumenti) un aktieris Ģirts Jakovļevs.

Programma:
Variācijas par BACH ērģelēm solo
Billitis dziesmas mecosoprānam un ērģelēm
Divas daļas no svītas Kurzemes baroks ērģelēm solo
Kā gulbji balti padebeši (solodziesma)
Concerto innocente ( T. Dekšņa parlikums ērģelnieku duetam ar sitaminstrumentiem)